Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kassandra

4. 7. 2008

Název - Kassandra

Originál - Kassandra

Počet dílů - 150

Rok výroby - 1992

Země výroby - Venezuela

TV Společnost - Coral

Interpret - José Bordell

Téma - Kassandra

Coraima Torres - Kassandra

Osvaldo Ríos - Luis David / Ignacio

Před dvaceti lety dorazil do kraje blízko města Caracas cirkus. Zde žije bohatý Alfonso Arocha. Se svou první ženou měl dceru Andreinu. Po její smrti se Alfonso oženil se zlou Herminiou, matkou dvou synů-dvojčat. Herminia má ale ráda jen syna Ignacia, kterého rozmazluje. Druhého syna, Luise Davida, poslala studovat do hlavního města.

            Když Andreina zjistila, že do města přijel cirkus, šla tam se svou nejlepší přítelkyní Ofélií. Andreina navštívila cikánskou věštkyni Dorindu, která jí hádala z ruky. Dorinda jí předpověděla, že si vezme toho, koho miluje. Mluvila o doktoru Ernestovi Rangelovi.

            Jednoho dne Andreina omdlela a přivolaný lékař sdělil jejímu otci velice špatnou zprávu: Andreina má leukémii a bude žít už pouhý rok. Don Alfonso chtěl pro dceru jen to nejlepší, a tak požádal doktora Rangela, aby si Andreinu vzal za ženu. Ernesto souhlasil a než Andreina zemřela, porodila dceru. Ernesto zahynul při leteckém neštěstí a z děvčátka se stal sirotek.

            O Andreininu dceru se chtěla postarat Ofélie, ale Herminia to zatrhla, protože se chtěla dítěte zbavit, aby jednou vše zdědila ona a její Ignacio. Když se Herminia dozví, že v cirkuse zemřela holčička, rozhodne se obě děvčátka vyměnit. Mrtvé dítě z cirkusu byla Dorindina vnučka. Dorinda zdravou holčičku přijala za svou vnučku a dala jí jméno Kassandra.

            Když se Alfonso dozvěděl, že jeho vnučka zemřela, začaly se Hermininy plány dařit. Všechen majetek měl zdědit Ignacio, protože don Arocha neměl jiného potomka.

            Po osmnácti letech přijel cirkus znovu do města. Luis David se rozhodl navštívit představení. Při průvodu si všimnul krásné cikánky. Ta si ho také všimla a tančila jen pro něj. Později se začali scházet v horách a poprvé se políbili. Jenže Kassandra tím porušila slib, který dala „čarovi“ Randúovi.

            Když se Herminia dozvěděla, že je to ten samý cirkus, poslala tam svého sluhu Matíase, aby zjistil, co se stalo s dítětem. Cirkusáci mu řekli, že dítě zemřelo. Když Herminie jednoho dne narazila ve městě na Kassandru, byla v šoku, protože cikánka jako by matce Andreině z oka vypadla.

            Alfonso a Kassandra se setkali na hřbitově, kde dívka pokládala květiny na Andreini hrob. Alfonso z ní nemohl spustit oči. Ta podoba, říkal si. Kassandra  se polekala a utekla do cirkusu. Alfonso o všem řekl své švagrové Gemě. Alfonso začal mít podezření, že Kassandra  je jeho vnučkou. Herminia se nakonec přiznala.

            Kassandra  se už brzy měla vdát za Randúa. Alfonsovi trvalo, než vrhače nožů přesvědčil. Randú nakonec svolil. Kassandra nechtěla odejít bez své babičky, ale Alfonsovi to nevadilo. Neřekl ale své vnučce, že je jejím dědečkem. Vymyslel si, že ji chce mít v domě, protože mu jeho vnučku jen připomíná.

            Kassandra v domě našla muže, kterého hluboce milovala. Netušila, že je to jen bratr jejího milého. Ignacio všem řekl, že si Kassandru vezme za ženu. Luis David byl tou dobou pryč. Donu Alfonsovi připadalo podezřelé, že si Ignacio chce vzít obyčejnou cikánskou tanečnici. Pozval si tedy Ignacia do své pracovny a vyzvídal, zda Kassandru skutečně miluje. Ignacio ho polal za Kasandrou. U ní si Alfonso ověřil, že jejich láska je skutečná a přestal jim bránit ve svatbě. Po svatbě oba novomanželé odjeli na líbánky. Tam Kassandra zjistila, že si ji Ignacio vzal jen pro peníze, které má zdědit po donu Alfonsovi, protože je jeho vnučka.

            Po rozhovoru s Kasaandrou odešel Ignacio do chýše na jiné straně, kde se objevila jeho milenka, služebná dona Alfonsa, Rosaura. Rosaura je rovněž matkou Ignaciovy dcery. Hádali se a Rosaura vytáhla zbraň. Oba se o ní přetahovali, až kulka zasáhla Ignacio. Zranění bylo smrtelné. Rosaura se rychle vrátila zpět do města.

            Ignacio našli dva dělníci, kteří přivedli Luise Davida. Ten přísahal, že pomstí bratrovu smrt. Začal se proto vydávat za svého bratra. Byl překvapený, že je Ignacio ženatý. Když Luis David zjistil, že se Ignacio oženil s Kasandrou, utekl pryč, protože se bál svých citů.

            Všechno ukazovalo na to, že vrahem je Kassandra. Se svědectvím se však vrací Randú a ukazuje se, že pravou vražedkyní je služka Rosaura. Ignacia zastřelila v návalu žárlivého vzteku. V mládí spolu totiž prožili milostný románek, jehož následkem je dcera Chabela, kterou tehdy Rosaura položila ke schodům Arochova statku, kde bylo novorozeně vychováno. Příběh dospěl do šťastného konce – Kassandra s Luisem Davidem zůstávají spolu, aby žili v lásce a štěstí.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Dotaz

(Verča, 29. 4. 2012 14:35)

kde by se dal sehnat tento seriál ???... na uložtu nejsou všechny díly..

kde se da sehnat tento serial?

(Luci, 5. 8. 2009 16:30)

nevite nekdo kde sezenu tento serial?kdyztak pisnete na mial luci.4@seznam.cz

Re: kde se da sehnat tento serial?

(Flugelka, 11. 12. 2011 11:22)

ten seriál sháním už dlouho a zatím marně...poraďte jak ho sehnat...Flugel@seznam.cz

pacikova

(iveta, 1. 10. 2010 9:17)

kasanra